Od Antygony do Wiśniowego sadu

wtorek, 25.3.2014

Czym jest teatr? Czy tekst napisany ponad 2500 lat temu da się jeszcze czytać i wystawiać na scenie współczesnej? Gdzie tkwi tajemnica jego aktualności. Oto pytania na które starała się odpowiedzieć młodzież  pierwszych klas gimnazjum w Rynarzewie.

Jak co roku Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie organizuje marcowe zajęcia teatralne dla gimnazjalistów. W ramach ich uczniowie dowiadują się wiele o początkach teatru i jego rozwoju do teatru szekspirowskiego włącznie. Prócz przekazu wiedzy są też doświadczenia podstawowych ćwiczeń aktorskich jak interpretacja tekstu czy improwizowane scenki teatralne. Wszytko po to by uświadomić naturę teatru, jego witalność i uniwersalność. Zajęcia przeprowadzone 24 marca zbiegły się w czasie z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski