Origami i inne cuda w bibliotece w Słonawach

wtorek, 19.7.2016

Dzieci ze Słonaw w czasie wakacji chętnie odwiedzają bibliotekę. Wypożyczają przede wszystkim nowości wydawnicze, oprócz tego mogą rozwijać się manualnie, ponieważ co wtorek przez dwa wakacyjne miesiące uczestniczą w zajęciach plastycznych. Już 5 lipca 2016 pod okiem Ani Tacki wykonywały różne kwiaty w technice origami. W drugim tygodniu lipca materiałem było siano, z którego powstały zające i sowy. Dzieci chętnie uczestniczą w tych zajęciach, Ania cierpliwie tłumaczy, w jaki sposób wykonać poszczególne elementy małych dzieł sztuki. 20 lipca dzieci spróbują stworzyć motyle z drutu i rajstop. Spotkania w bibliotece cieszą się dużą popularnością wśród młodych mieszkańców Słonaw, a dzieci miło i kreatywnie spędzają letnie popołudnia. Zajęcia zorganizowała i nad ich przebiegiem czuwa bibliotekarz Ewa Wesół.