Ostatnie zajęcia wakacyjne w bibliotece w Słonawach

środa, 26.7.2023

Od 10 do 20 lipca 2023 r. najmłodsze dzieci brały udział w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez bibliotekę w Słonawach. Motywem przewodnim spotkań były przygody Muminków. W lipcowe popołudnia dzieci wysłuchały fragmentów książki T. Jansson „Lato Muminków”, potem wykonały zakładki do książek, zredagowały własną książeczkę o przygodach Muminków. Na kartach książeczek pojawili się: Włóczykij, Mała Mi, mama Muminka, tata Muminka, Migotka, Ryjek, Paszczak, Buka i oczywiście Muminek! Ponadto mali mieszkańcy Słonaw zdobili swoje ciało brokatowymi tatuażami, robili ozdoby z koralików. Każde zajęcia kończyły się zabawami na boisku przy bibliotece. Plac zabaw cieszył się dużą popularnością. W ostatnim dniu wakacyjnych zajęć wszystkie dzieci zostały nagrodzone pysznymi lodami, które zostały ufundowane przez przyjaciół biblioteki.