Pan Kuleczka w naszej bibliotece

poniedziałek, 3.4.2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej  szubińska biblioteka gościła pisarza dla dzieci Wojciecha Widłaka. Spotkanie auto- rskie  było wspólną inicjatywą Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie i naszej książnicy. Ponad stuosobowy tłum dzieci  przybył na to spotkanie. Przedszkolaki z wielkim przejęciem uczestniczyły w półtoragodzinnym spotkaniu. Wojciech Widłak – urodził się w 1957 roku w Krakowie. Choć tworzy dla najmłodszych, to po jego książki z przyjemnością sięgają także dorośli. Widłak opisuje przygody takich postaci jak pogodny prosiaczek Wesoły Ryjek, tajemnicze Krasnale w Wielkich Kapeluszach czy niekonwencjonalni naukowcy – profesor Kurzawka i adiunkt Kwas. Jednak jego najbardziej znani bohaterowie to Pan Kuleczka, kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk – metaforyczna, typowo-nietypowa rodzina. Talent autora został doceniony licznymi nagrodami, w tym Piórem Fredry, Srebrnym Kałamarzem i statuetką Guliwera w krainie Liliputów.