Pieczone ziemniaki na koniec wakacji w Słonawach

środa, 13.9.2017

W środę 6 września 2017r. przy kiełbaskach z grilla uczestnicy wakacyjnych zajęć ze Słonaw wraz z bibliotekarką Ewą Wesół podsumowali „Lato w bibliotece”. Już 8 września 2017 rozpoczęły się jesienne zajęcia w bibliotece i świetlicy. W piątek obchodzono Święto Pieczonego Ziemniaka. Program imprezy był bardzo bogaty: ognisko, list od Ziemniaka, a potem gry, zabawy i konkursy, których głównym bohaterem był ziemniak. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich konkurencjach. Na zakończenie odbyła się ziemniaczana uczta. W menu znalazły się placki, frytki i ziemniaki pieczone w ognisku. Te ostanie smakowały chyba najbardziej wszystkim uczestnikom zabawy. Jak zwykle nie zawiedli sponsorzy i rodzice, którzy pomogli pani Halinie Tacce (świetlica) i pani Ewie Wesół (biblioteka) w organizacji tego święta. Szczególne podziękowania dla p. Anny Wałkiewicz, która zadbała o urozmaicenie imprezy.