Piknik w Samoklęskach Małych z udziałem naszej biblioteki:)

wtorek, 9.11.2021

W Samoklęskach Małych odbyło się spotkanie integracyjne mieszkańców podczas „Jesiennego pikniku”. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w ramach wymiany doświadczeń kulinarnych przygotowały potrawy wykorzystując potencjał sezonowych warzyw i owoców. Spotkanie stało się inspiracją do testowania nowych smaków i technik kulinarnych.  Przygotowano również zabawy i konkursy dla dzieci, podczas których wykorzystano „dary jesieni” m.in. ziemniaki i dynię. Posługując się sentencją A. Camusa dzieci wręczyły uczestnikom spotkania przesłanie na dębowym listku: „Jesień to druga wiosna, gdzie każdy liść jest kwiatem”. Organizatorami pikniku byłi: KGW, Sołtys i Rada Sołecka oraz Biblioteka w Samoklęskach Małych.