Podwodny świat

sobota, 12.2.2011

W sobotę 12 lutego w galerii Flesz w szubińskiej bibliotece doszło do niecodziennego wydarzenia – zniknęły ściany a w to miejsce pojawiły się gigantyczne akwaria pełne kolorowych ryb. To że były wirtualne, widzowie przekonywali się dopiero po dobrej chwili, a to wszytko za przyczyną zdjęć podwodnych laureata Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Krzysztofa Przeciechowskiego. Głębia oceanów zauroczyła obecnych na otwarciu licznie zgromadzonych gości, wśród których byli m.in. Sylwana Oczkowska radna Sejmiku Samorządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Artur Michalak Przewodniczący Rady Powiatu oraz Wicestarosta Andrzej Kinderman. Obecni byli także Ignacy Pogodziński Burmistrz Szubina i jego zastępca Mariusz Piotrkowski. Nie zabrakło przyjaciół spoza Szubina w tym z Lubostronia.

Wystawa pod nazwą “Po drugiej stronie lustra wody” czynna będzie do końca marca w godzinach otwarcia Biblioteki. Watro dodać, że ekspozycja wybitnego fotografa z Warszawy inauguruje X-lecie istnienia Klubu miłośników Fotografii Flesz, działającego w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie. Życzymy miłych wrażeń.

Krzysztof Przeciechowski – fotograf, podróżnik i nurek (instruktor PADI), laureat I nagrody Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic w kategorii Kultura. Od 17 lat konsekwentnie podróżuje razem z żoną po świecie. Najpierw z plecakiem poznając lądy, a teraz właściwie w jednym celu – znaleźć akweny, które zachwycą swoją urodą lub dostarczą niespotykanych wrażeń i sfotografować ten podwodny świat.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
mgr Mirosław Rzeszowski