Prawdziwa praca jest w Samorządach!

czwartek, 20.12.2012

O swojej karierze samorządowej, o zmaganiach z biurokracją i godzeniu ludzkich ambicji opowiadała w środę (19 grudnia) w zajmujący, prosty sposób Teresa Piotrowska posłanka na Sejm RP. Nic dziwnego, że tytuł spotkania, brzmiał: “Od Samorządu do Rządu “.

Spotkanie odbyło się w szubińskiej bibliotece, w ramach cyklu wykładów i spotkań z VIP-ami, naukowcami, artystami i politykami. W trakcie dyskusji poruszono potrzebę reaktywowania linii kolejowej Bydgoszcz – Wągrowiec – Poznań (linia ta obecnie działa na trasie Poznań – Gołańcz). Mówiono też o polityce finansowania oświaty i potrzebie zmian w tym sektorze. – Dziękujemy pani poseł za to, że pani z nami rozmawiała a nie przemawiała – podsumował blisko dwugodzinną rozmowę dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie Mirosław Rzeszowski.