“Pszczółki” w filii bibliotecznej w Zamościu

piątek, 20.10.2023

W piątek, 20.10.2023 roku, Filię Biblioteki w Zamościu odwiedziła grupa przedszkolaków. Gościliśmy „Pszczółki” z przedszkola Iguś” wraz z nauczycielkami Karoliną Krosucką-Lubiatowską i Anną Dąbrowską. Dzieci przypomniały sobie jak należy zachowywać się w bibliotece i jak dbać o wypożyczone książki. Podczas spotkania wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pod tytułem „Kapuśniaczek”. Tekst wiersza nawiązuje do jesieni, więc mali goście mieli okazję zgadywać jakie jesienne owoce prezentowała bibliotekarka podczas słuchania utworu. Dzieci odpowiadały też na zagadki związane z książką.

Atrakcją okazała się prezentacja książki „Kocham koty” zawierająca ponad 60 okienek z ciekawostkami na temat naszych ulubieńców. Oczywiście najwięcej emocji było podczas samodzielnego przeglądania literatury dziecięcej i tutaj na pierwszym miejscu znalazły się książki z serii „Opowiem ci mamo” oraz „ROK…”.

Miło było nam gościć Was w naszej bibliotece.