Radio gra. Biblioteka z reportażem

sobota, 12.10.2013

Reportażownia – klub reportażu Radia PIK ponownie w szubińskiej bibliotece. Tym razem pojawia się dziecko. “Weronika po lekcjach” to opowieść o wczesnym macierzyństwie, a zarazem tytuł reportażu Moniki Siwak Waloszewskiej dziennikarki Radia PIK. Spotkanie z reportażem zaistniało w naszej bibliotece już po raz drugi. 18 minut  nagrania wywołało wśród zebranych 60 minut gorącej dyskusji.

Debata na kanwie reportażu była nadzwyczaj interesująca bo na sali nie zabrakło gimnazjalistów, seniorów, osób młodych, a także w średnim wieku.Warto dodać, za Radiem PIK, że “Podczas spotkań klubu prezentowane są najciekawsze reportaże autorstwa dziennikarzy pracujących w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw, od początku jego istnienia. Wśród nich są wielokrotnie nagradzani na prestiżowych konkursach reportażyści. “Reportażownia” jest więc niepowtarzalną okazją do wysłuchania w komfortowych warunkach studyjnych archiwalnych utworów, powstałych prawie pół wieku temu oraz tych najnowszych, w których, dzięki nowoczesnemu sprzętowi nagrywającemu, słychać już kilka planów dźwięków, więc słuchacz “zanurza się”w ten audialny świat. Radio to przecież teatr wyobraźni. A w tym teatrze rozgrywają się najrozmaitsze historie ludzkich dramatów i cierpienia, ale też miłości i radości. Bohaterowie reportaży walczą z losem, próbują realizować swoje marzenia, mają niezwykłe doświadczenia i istotne przemyślenia.” Cieszymy się bardzo, że również w Szubinie ruszył klub reportażu i w przyjaznych progach  biblioteki publicznej będziemy mogli zanurzyć się wspólnie w wyczarowany przez radiowców świat. Dodajmy, że następne spotkanie z reportażem już na przełomie listopada i grudnia.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski