Samoklęski Małe żegnają lato ziemniakiem

środa, 23.9.2015

Tradycyjnie pod koniec września w Samoklęskach Małych odbył się festyn, który zorganizowali sołtys z radą sołecką oraz biblioteka. Zawody sportowo – obronne przeprowadził prezes Stowarzyszenia Młody Szubin Marek Biernacki we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nakle. Najlepsi w zawodach strzeleckich okazali się Miłosz Guzek i Adrian Raczkowski. Puchar Burmistrza Szubina Artura Michalaka w siatkówce plażowej wywalczyła drużyna gospodarzy. Wręczyła go w imieniu burmistrza Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Iwona Kubiak. Specjalną nagrodę otrzymał Dariusz Pawlak za zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników festynu. Był też zamek dmuchany, dzieci poszukiwały skarbu, malowały w plenerze oraz wzięły udział w zabawach ruchowych. Organizatorzy, m. in. kierownik biblioteki Grażyna Gabryszewska dziękują sponsorom: rodzinie Pawlaków, Janowi Kwaśniewskiemu oraz Romanowi Kolasińskiemu.

fot. RBP w Szubinie Filia w Samoklęskach Małych

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie