Skąd się biorą mężczyźni i kobiety?

poniedziałek, 21.10.2013

Kim jestem? Kobietą, mężczyzną – ta prosta odpowiedź w kontekście kulturowym coraz częściej staje się niepełna – przekonuje prof.dr hab. Waldemar Kuligowski.

“Skąd się biorą mężczyźni i kobiety. Różnice płciowe w perspektywie międzykulturowej” – wykład profesora Waldemara Kuligowskiego z UAM w Poznaniu nie pozostawił obojętnym licznej widowni. Kobiety, mężczyźni i trzecia płeć, a nawet czwarta…. i ósma. Ich rola w społeczeństwie współczesnym i w starożytnych kulturach, obraz mężczyzny i kobiety w różnych czasach i na różnych kontynentach. Wpływ zmieniającej się coraz szybciej mody na poczucie bycia na topie – to tylko, niektóre z poruszanych zagadnień w trakcie spotkania. Udział w nim wzięli m.in. uczniowie szubińskich szkół średnich oraz Gimnazjum nr 1 w Szubinie. Nie zabrakło polemiki z prezentowanymi treściami. Dzięki profesorowi spojrzeliśmy przez chwilę inaczej na zdawałoby się znane prawdy. Dodajmy, że drugi już wykład profesora w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbył się w piątek 18 października w ramach Uniwersytetu Życia – cyklu spotkań i zajęć realizowanych przez szubińską bibliotekę.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski