Spotkanie z Agatą Passent

piątek, 2.2.2024

W piątek 2 lutego, w szubińskiej bibliotece gościliśmy wyjątkowego gościa: Agatę Passent felietonistkę, dziennikarkę, absolwentkę m.in. Harwardu, córkę legendarnej Agnieszki Osieckiej i równie wybitnego dziennikarza i intelektualisty Daniela Passenta. Wypełniona po brzegi czytelnia biblioteki świadczyła nie tylko o popularności Agaty Passent, ale też o niesłabnącej w naszej pamięci legendzie Agnieszki Osieckiej, autorce kilku tysięcy teksów piosenek, fotograficzce, reżyserce. Niezwykle ciekawa rozmowa dotyczyła kondycji literatury, ale też fundacji „ Okularnicy” , którą założyła Agata Passent by zachować i popularyzować twórczość swojej matki. Okazuje się, że prawie dwugodzinne spotkanie dotyczące literatury nie znużyło licznie przybyłych na spotkanie ze znaną z niezwykle przenikliwych i finezyjnych tekstów Agatą Passent. Dziękujemy że tego wieczoru byliście Państwo z nami. Zapraszamy na kolejne wydarzenia do naszej książnicy.