Spotkanie z książkami Elizy Piotrowskiej

czwartek, 18.2.2016

W czwartek, 18 lutego 2016 r., odbyło się spotkanie z serii spotkań literackich przygotowanych przez bibliotekarkę Marię Mańkowską. W Oddziale dla dzieci i młodzieży biblioteki szubińskiej, dzieci próbowały odpowiedzieć na ważne pytania postawione w książce „Żółte kółka” autorstwa Elizy Piotrowskiej. Rzecz jest o czasie, który raz pędzi a raz się wlecze i rzecz o nas Polakach od Mieszka i chrztu do dzisiaj, to niektóre z tematów poruszanych przez bohaterkę książki. Autorka pisząc przewodniki po Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu zaprosiła nas do czytania i do zwiedzania tych miast. Kreatywnością popisać się mogli wszyscy układając wierszyki o Szubinie i redagując SMS-a składającego się z 10 słów zapraszającego dzieci na spotkanie z autorką.

W spotkaniu brało udział 60 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

fot. RBP w Szubinie

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie