Spotkanie z Melpomeną i Talją

środa, 9.3.2011

W środę 9 marca w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbyło się przedstawienie dla dzieci młodszych pt. “Doktor Dolittle i przyjaciele.” Humoreskę sceniczną w wykonaniu aktorów teatru ART- RE z Krakowa obejrzało ponad pięćdziesiąt dzieci. Biblioteka szubińska zaprasza na spotkania z Melpomeną najmłodszych czytelników dwa razy w roku. Jest to część programu wychowania przez sztukę prowadzonego przez tą placówkę. Ponadto Biblioteka organizuje corocznie warsztaty teatralne dla młodzieży gimnazjalnej z Szubina i Rynarzewa zawierające wiedzę o teatrze greckim i rzymskim oraz elementy podstawowych ćwiczeń aktorskich. (Najbliższe odbędą się we wtorek 15 marca w bibliotece w Rynarzewie – Zajęcia poprowadzi Mirosław Rzeszowski dyrektor szubińskiej książnicy).

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
mgr Mirosław Rzeszowski