Święto książki w naszej bibliotece

środa, 27.4.2022

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, przypadającego na dzień 23 kwietnia, naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy: Promyczki, Żabki i Delfinki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Szubinie. Zajęcia z dziećmi poprowadziła Maria Mańkowska, przedstawiając szeroki wachlarz książek dostępnych dla najmłodszych w naszej bibliotece. Zachęciła je do wspólnej zabawy w teatrzyk i pokazała jak fantastycznie można się bawić w zabawy paluszkowe opierając się na tekstach zawartych w książkach.

Dzieci miały również okazję przekonać się, że książki występują także w formie dźwiękowej. Przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajki o „Trzech Świnkach”, co wzbudziło wielkie zainteresowanie i pobudziło wyobraźnię najmłodszych. Dzieci podziękowały Pani Marii za ciekawie spędzony czas i z uśmiechem na twarzy opuściły mury naszej biblioteki zachęcone propozycją kolejnych odwiedzin.