Święto ziemniaka na pożegnanie lata

wtorek, 20.9.2011

Nadrzędnym celem festynu, który odbył się w Samoklęskach Małych była promocja małej ojczyzny oraz przybliżenie dzieciom i dorosłym przez zabawę regionalnej tradycji. W trakcie imprezy odbył się Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem: „Europa bez tajemnic”. Zorganizowane zostały zawody rekreacyjno-sportowe. Puchar Burmistrza Urzędu Miejskiego w Szubinie w Turnieju Piłki Siatkowej okolicznych wsi wywalczyła drużyna gospodarzy.

W zawodach strzeleckich najcelniejszy okiem wykazał się Marcin Krall z Turu. Podczas festynu przeprowadzono liczne konkursy związane z ziemniakiem. Dzieci brały udział w Mini Playback Show oraz w podchodach, których celem było znalezienie ziemniaków z ukrytymi zadaniami. Ponadto straż pożarna zaprezentowała pokaz ratownictwa medycznego.
Organizatorami festynu byli: Rada Sołecka, Grupa Inicjatywy dla Wsi, Biblioteka oraz Stowarzyszenie Pokolenia Pomorza i Kujaw.

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie
Filia w Samoklęskach Małych