Święty Józef na obrazach i w opowieści Anny Sergott

czwartek, 16.9.2021

W ramach XXIII Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie nasza biblioteka gościła P. Annę Sergott historyka sztuki i pracownika Muzeum w Nakle nad Notecią. Prelegentka barwnie przedstawiła postać św. Józefa ogłoszonego przez Ojca Świętego patronem 20021 roku. Przybyli mieli okazję poznać św. Józefa na obrazach religijnych różnych epok. P. Anna omówiła formy kultu świętego i zmiany jego wizerunku w ikonografii na przestrzeni wieków. Prelegentka opowiadała także o innych świętych płci męskiej. Wykładu bogato ilustrowanego zdjęciami z zainteresowaniem wysłuchało duchowieństwo szubińskie, a także przybyła publiczność. Spotkaniu towarzyszyła wystawa okolicznościowa pt:. „ Znaki Wiry na Pałukach i Krajnie „ autorstwa Mirosława Rzeszowskiego.