Tata mówi do Jaśka “króliczku” a Baśka ma taki sam głos jak mama

poniedziałek, 19.5.2014

Spotkanie dzieci z Koła Miłośników Książki z okazji Dnia Rodziny w oddziale dla dzieci biblioteki szubińskiej jak zwykle było oryginalne.

Pisaliśmy, że każda rodzina jest wyjątkowa i czytaliśmy rodzinne wiersze Michała Rusinka. Tropiąc rodzinnego krawca, pradziadka kawalerzystę, ciocię pianistkę, wujka marynarza, kuzyna podróżnika, wyhodowaliśmy nasze własne drzewo. Poznaliśmy też niezwykłą Mamę- Emilię Wojtyłową, Matkę Świętego Jana Pawła II. Zatańczyliśmy nawet Mamom grecką Zorbę. A jak wychować szczęśliwego, uczciwego i inteligentnego człowieka zastanawiały się już same Mamy obecne wśród 24 dzieci. Spotkanie 14 maja przygotowała i przeprowadziła Maria Mańkowska kierowniczka oddziału dla dzieci i młodzieży RBP w Szubinie.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski