To już kolejny tydzień zajęć w bibliotece za nami

czwartek, 28.7.2022

Ostatnie dwa dni wakacyjnej zabawy w bibliotece minęły bardzo szybko i pracowicie.
Wspólnymi siłami stworzyliśmy wielką ośmiornicę. Dzieci konkurowały ze sobą, kto stworzy dłuższą mackę :). Najdłuższa liczyła około 8-9 metrów. Nasza piękna i okazała ośmiornica zdobi teraz oddział dla dzieci w szubińskiej bibliotece. W międzyczasie dzieci również rysowały, kolorowały i bawiły się w ogródku bibliotecznym.
Czwartkowe zajęcia upłynęły nam w luźnej atmosferze. Na początku dzieci rysowały na kartkach papieru swoje wymarzone wakacje. Na obrazkach najczęściej znajdowały się góry i morze, ale znalazły się też inne propozycje tj.: stadnina koni, park linowy i Ojcowski Park Narodowy :). Następnie udaliśmy się do ogródka, gdzie dzieci mogły wykazać się w malowaniu farbami na folii. Na koniec zajęć przeprowadziliśmy zabawę w kalambury, w którą z ochotą zaangażowało się większość dzieci.
Przypominamy, że dnia 9.08 odbędzie się „Pokaz mody postaci literackich”. Szykujcie już stroje i do zobaczenia na następnych zajęciach we wtorek :) .