“Tobie Polsko, ta kropla krwi wrzącej”

poniedziałek, 13.2.2012

8.02.2012 r. w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie odbył się IX Gminny Konkurs Wiersza Patriotycznego pt. ,,Tobie Polsko, ta kropla krwi wrzącej” zorganizowany przez Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich, Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie Filię w Rynarzewie i Towarzystwo Przyjaciół Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ogółem udział wzięło trzydziestu recytatorów. Komisja w składzie: przewodniczący – dyr. Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie pan Mirosław Rzeszowski, dyr. Muzeum Ziemi Szubińskiej pani Kamila Czechowska i pani Jadwiga Erdmann – logopeda z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Szubinie przyznała nagrody książkowe i dyplomy.

I miejsce – Olearczyk Weronika z Kowalewa,
II miejsce – Szmelter Weronika z Kowalewa,
III miejsce Rostowska Patrycja z Szubina SP Nr 1.
Wyróżnienia otrzymali – Hałas Kacper – Rynarzewo, Lukowska Zuzanna z Turu, Miłosierna Edyta – Tur. Specjalną nagrodę poza regulaminem konkursu otrzymał Kalinowski Adam z SP NR1 z Szubina oraz Daria Mielcarek z Królikowa.

I miejsce zajął Paweł Pęczek z Kowalewa,
II miejsce – Karolina Nowaczewska z Kowalewa,
III miejsce zajęła Marta Żebracka z Rynarzewa.
Wyróżnienie dyr. R.B.P. w Szubinie otrzymała Weronika Makowiecka z Kowalewa.

Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek ufundowany przez Bibliotekę Publiczną.

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie
Filia w Rynarzewie