Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej

czwartek, 17.2.2011

16.02.2011 r w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie odbył się VIII Gminny Konkurs Wiersza Patriotycznego pt. “Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej” zorganizowany przez Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich i Bibliotekę w Rynarzewie.

W konkursie udział wzięło 32 recytatorów. Wykonawców oceniała komisja w składzie przewodniczący Dyrektor. Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie, Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz Kierownik Biblioteki w Rynarzewie.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Rogacka z Turu, drugie Marta Szmelter z Kowalewa, trzecie Filip Grochala z Królikowa oraz wyróżnienie dla Natalii Grubczyńskiej. W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce zajęły Aneta Bernadowicz i Agnieszka Kartaszewicz z Rynarzewa oraz Julia Rajmann z Szubina.

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie
Filia w Rynarzewie