Trzy spojrzenia i trzy światy

piątek, 12.1.2024

Pierwsza w nowym roku wystawa fotograficzna w szubińskiej bibliotece to strzał w dziesiątkę. Portrety Katarzyny Guzek z Szubina, street art w formie fotografii ulicznej bydgoszczanina Zbigniewa Milewskiego oraz wysmakowane plastycznie, przesycone kolorem zdjęcia – obrazy Pawła Patynowskiego z Kalisza. Całość nie tylko do oglądania, ale też do czytania licznych sensów, do przeżywania i do refleksji. Chciało by się powiedzieć za Henrym D. Thoreau: liczy się nie to, na co patrzysz, tylko to, co widzisz. To właśnie pozwoliło nam zobaczyć troje twórców fotografii pokolenia lat siedemdziesiątych. Galeria Na Piętrze szubińskiej biblioteki, bardzo dawno nie widziała takiego tłumu zwiedzających! Największy to komplement dla autorów wystawy. Ekspozycję oglądać można do końca marca w godzinach pracy książnicy. Zapraszamy!