Upalny Dzień Dziecka w Słonawach

poniedziałek, 4.6.2018

W bardzo upalne popołudnie 1 czerwca 2018 roku biblioteka i świetlica w Słonawach przygotowały „świętowanie” dla najmłodszych czytelników. Najpierw były zawody zręcznościowe, łamigłówki, nie zabrakło także zagadek o ulubionych bohaterach bajek – atrakcje przygotowała Anna Wałkiewicz. Dzieci uzupełniały teksty brakującymi literkami i odgadywały bajkowe melodie (o oprawę muzyczną i obsługę sprzętu zadbał Patryk Wałkiewicz). Potem, jak zwykle w Słonawach, poczęstunek. Pani Halina Tacka upiekła pyszne gofry, były lody, napoje, ciasteczka. Pani Paulina Gałązka przyszła do świetlicy z córką i przesmacznym ciastem własnoręcznego wypieku. Uroczystość prowadziła Ewa Wesół – bibliotekarka. Współpraca biblioteki i świetlicy zaowocowała piękną i smaczną uroczystością dla maluchów.