Wakacje dla dzieci w Królikowie

środa, 22.7.2015

Przez dziesięć dni tj. od 6 do 17 lipca 2015 r. pod magicznym tytułem “A u nas leci program dla dzieci” odbywały się zajęcia wakacyjne w Filii Bibliotecznej w Królikowie. Zajęcia, które prowadziła bibliotekarka, odbywały się w godz. od 14:00 do 16:00. Bawiliśmy się słowami z wykorzystaniem książek Wandy Chotomskiej. Na warsztatach papierniczych nauczyliśmy się tworzenia wyklejanek z krepiny i bibuły. Pobudzaliśmy fantazję i trenowaliśmy umysł, udaliśmy się w muzyczną podróż w świat piosenki dziecięcej, a także były zabawy ze słowem pisanym. Tworzyliśmy biżuterię z makaronu i koralików, tworzyliśmy grę planszową. Udaliśmy się w wakacyjną podróż z fantazją. Zwiedzaliśmy Szubin przez internet z mapą interaktywną.

Zajęcia w bibliotece zakończyliśmy “Nocą w Bibliotece” dla dzieci. Były wspomnienia z dawnych lat, gry oraz zabawy planszowe i nie tylko. Poszukiwaliśmy skarbu, były straszne opowieści związane z Królikowem te prawdziwe i te zasłyszane. Przez 10 dni w zajęciach udział wzięło 114 dzieci i młodzieży oraz 3 wolontariuszy.

fot. RBP w Szubinie Filia w Królikowie

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie