Wakacje w Bibliotece w Chomętowie

czwartek, 14.7.2022

Wakacje w Chomętowie rozpoczęły się wspólnym piknikiem Biblioteki ze Świetlicą Wiejską i Przedszkolem IGUŚ. W czasie trwania imprezy dzieci malowały kredą, farbami oraz grały w piłkę. Uczestnicy kolejnego spotkania w Bibliotece malowali swoje wymarzone wakacje. Jedni chcieli pojechać w góry inni nad morze lub na wycieczkę do nieznanych krajów. Były też pomysły takie jak kąpiel w basenie lub gra w piłkę. Pomysłów było tyle ilu uczestników spotkania. Dzień zakończył się bitwą na balony z wodą.
Kolejne zajęcia zostały zorganizowane wspólnie ze Świetlicą Wiejską, byłą to wycieczka do Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Chomętowo, gdzie uczestnicy obejrzeli wóz strażacki, poznali jego wyposażenie oraz mieli okazję przymierzyć strój strażacki. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość zajęcia miejsca za kierownicą wozu bojowego oraz nauka rozwijania i zwijania węża strażackiego.