Ferie w bibliotece w Słonawach

poniedziałek, 25.1.2016

Tegoroczny karnawał jest bardzo krótki, dlatego już w pierwszym tygodniu ferii, w piątek, młodzież skupiona przy bibliotece w Słonawach wzięła udział w balu karnawałowym. Warunkiem uczestnictwa w zabawie było przebranie. W świetlicy pojawili się cowboy’e, muchomory, księżniczki, czerwony kapturek, piraci, kot w butach. Młodzież bardzo chętnie podjęła to wyzwanie. Trudno też było jurorom rozstrzygnąć, który strój był najciekawszy, dlatego wszyscy przebrani dostali nagrody – słodycze. Dzieci tańczyły świetnie się bawiąc.

Dzień wcześniej młodzież ze Słonaw i okolicznych wsi wzięła udział w kuligu. Trasa wiodła przez pięknie ośnieżony las, mróz szczypał w nosy i uśmiechnięte buzie. Potem wszyscy z ochotą usiedli przy ognisku, piekli kiełbasy, rozgrzewali się gorącą herbatą. Imprezę przygotowała Ewa Wesół, bibliotekarz Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie Filii w Słonawach. W organizacji obu imprez pomagały Halina Tacka i Bożena Domagała, sołtys Słonaw. Organizację kuligu wsparli też panowie Piotr Wesół, Marek Kowalczyk. Dziękujemy!

fot. powierzone

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie