Wakacje z biblioteką w Królikowie

poniedziałek, 18.7.2022

Tydzień minął nam bardzo ciekawie, podczas spotkań w bibliotece w Królikowie. Odwiedził nas pszczelarz Pan Kazimierz Witka, który opowiedział dużo ciekawych informacji o życiu i pracy naszych pszczółek. Pan Kazimierz ma pasiekę i wszystkie wiadomości o pszczołach zdobył prowadząc własną pasiekę. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda ul od środka, m.in. ramki, gdzie znoszony jest nektar, ale miały także okazję przymierzyć pszczelarski kapelusz oraz spróbować faceliowego miodu, który otrzymały w prezencie od naszego gościa. Dziękujemy Panu Kazimierzowi za przekazanie nam tylu wiadomości o pszczołach i za bardzo wartościowe spotkanie.
Na koniec tygodnia piekliśmy czekoladowe muffiny, które były zwieńczeniem kolejnego tygodnia „Wakacji w Bibliotece”. Spotkania z dziećmi przebiegały w radosnej atmosferze. Do zobaczenia w sierpniu, gdzie również na dzieci czeka niespodzianka – spotkanie z bardzo ciekawym młodym człowiekiem i jego przyjacielem ….Ale to dopiero w sierpniu..