Wakacje z biblioteką w Słonawach

czwartek, 14.7.2022

Zajęcia wakacyjne w bibliotece w Słonawach w dniach 4-12 lipca prowadziła Ewa Wesół. Uczestnicy zajęć najpierw poznali zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji, przypomnieli sobie znaki drogowe oraz regulamin zachowania w czasie zajęć. W bibliotece odbywały się popołudnia z książką, zajęcia plastyczne, literackie i terenowe. Młodzi czytelnicy wykonali pamiętniki „Moje wakacje”, które systematycznie uzupełniali ilustracjami i krótkimi wpisami o zajęciach w bibliotece. Pamiętniki te zostały ozdobione własnoręcznie wykonanymi, „ekslibrisami”. Ponadto wykonali: słodkie bukiety, bransoletki z koralików, makietę łąki kwietnej, wypoczywali także na świeżym powietrzu.
W prowadzeniu zajęć pomagały panie: Halina Tacka ze świetlicy w Słonawach oraz Anna Wałkiewicz – wolontariuszka i przyjaciółka biblioteki.