Warlikowski i Jarzyna dla gimnazjalistów

czwartek, 26.3.2015

Obchodzimy Ogólnopolski Rok Teatru Polskiego, a w marcu także Międzynarodowy Dzień Teatru. To świetna okazja by przybliżyć młodzieży twórczość teatralną ostatnich dekad i przekonać ich, że Teatr wciąż żyje. W prelekcjach i warsztatach parateatralnych zorganizowanych przez Mirosława Rzeszowskiego, dyrektora Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie, w drugiej połowie marca, uczestniczyło łącznie ponad stu uczniów z Gimnazjum w Rynarzewie, Szubinie i Kowalewie. Autor spotkań skupił się na przybliżeniu młodzieży polskich twórców współczesnych jak Maja Kleczewska, Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna. Energię grupy bardzo podniosły ćwiczenia parateatralne ukazujące uczniom możliwości interpretacyjne tekstu oraz konfrontujące ich wyobrażenia o sensach jakie niesie tekst sceniczny.

fot. M. Staszak

fot. powierzone