Wielki finał projektu Zaczarowana Biblioteka

środa, 27.8.2014

We wtorek, 26 sierpnia 2014 r., w Oddziale dla dzieci i młodzieży Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie odbył się wielki finał projektu pt. Zaczarowana Biblioteka realizowanego przez ponad dwa miesiące w Szubinie i pięciu filiach wiejskich w Chomętowie, Królikowie, Rynarzewie, Samoklęskach Małych i Słonawach. W trakcie wielkiej imprezy integracyjnej dzieci bawiły się i uczyły, podziwiały przygotowane przez rówieśników gry, występy, pokazy, inscenizacje… Były też tańce i występ muzyczny Tomka – akordeon oraz sióstr Klaudii i  Weroniki.

Całość koordynowała i  przygotowała  kierowniczka Oddziału dla dzieci i młodzieży P. Maria Mańkowska przy współpracy kierowników filii P. Marty Szczepaniak, Bogumiły Kruszki,  Ewy Wesół, Grażyny Gabryszewskiej oraz Krystyny Zębała. Wspierali ich liczni wolontariusze. Miedzy innymi: Piotr Adamczewski, Elżbieta Drobińska, Krystyna Brzykcy, Mateusz Baranek, Kamila Grochola, Józefa Wilkonia oraz wielu innych. Bardzo dziękujemy drodzy Państwo! Dodajmy, że w zabawie uczestniczyło ponad sto dzieci a projekt dofinansowała Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Cieszymy się, że dzięki zdobytym środkom mogliśmy przy udziale  wolontariuszy zorganizować wakacje na wsi licznej grupie dzieci spędzającej  letnie miesiące w domu.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski