Wielkie święta, wyjątkowe książki w naszej bibliotece

piątek, 27.4.2018

W czwartek 26 maja w Oddziale dla dzieci szubińskiej biblioteki odbył się cykl lekcji bibliotecznych poświęconych zarówno Światowemu Dniu Książki jak i zbliżającym się świętom państwowym.  W pierwszej części zajęć dzieci spotkały się z owadami i zwierzętami będącymi bohaterami bajek i opowiadań: pchły szachrajki, światowe muchy, eleganckie robaczki w wytwornych kubraczkach, pracowite pszczoły, nieczułe na względy zalotników biedronki czy wznoszące toasty złośliwe komary. Dzieci odkryły przy pomocy bibliotekarki, że pod kostiumem owada lub ptaka znaleźć można często   znajome ludzkie cechy i zachowania. W drugiej części spotkań dzieci zapoznały się z książkami opowiadającymi  które opowiadają o Polsce. „Alfabet polski”, czyli zabawne hasła i układanki przybliżyły uczniom wiedzę o kulturze i historii naszego kraju. Dzieci dowiedziały się co to znaczy patriotyzm, wolności obywatelskie ale także obowiązki wobec Ojczyzny. Istotnym wzbogaceniem spotkań  była wystawa  prac plastycznych uczniów szkoły podstawowej nr 1 w Szubinie. Wystawa nosi tytuł  „Pocztówka- pozdrowienia z Polski” , oglądać ją można przez najbliższy miesiąc w godzinach pracy Oddziału dla dzieci szubińskiej biblioteki. Należy dodać,  że w  serii trzech spotkań wzięło udział  łącznie 60 uczniów  z klas początkowych Szkół  Podstawowych nr 1 i nr 2 w Szubinie. Lekcje biblioteczne z okazji Światowego Dnia Książki oraz Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja przygotowała i przeprowadziła bibliotekarz P. Maria Mańkowska.