Wirtualny świat obrazów Romana Krala

sobota, 19.3.2022

Wirtualny spacer w obrazach Romana Krala przyciągnął do szubińskiej biblioteki dużą grupę pasjonatów malarstwa ale też rzeczywistości wirtualnej. Cztery obrazy autora wprowadzili do przestrzeni cyfrowej ułudy: jego syn Michał z Aleksandrą Stróżewską i córką P. Romana Eweliną Kral. Pasjonujące światy jakie mogliśmy oglądać w kilka niepowtarzalnych godzin powstały prawie rok dzięki żmudnej ale twórczej pracy młodych partnerów Romana Krala. Jak podkreślił jeden z współtwórców prezentacji Michał Kral, wydarzenie artystyczne w szubińskiej bibliotece należy do jednych z pierwszych w Polsce! Dyrektor szubińskiej biblioteki serdecznie dziękuje autorowi obrazów i twórcom kreacji komputerowych za nieodpłatne udostępnienie fascynującego pokazu.