Witamy przedszkolaki w naszej bibliotece w Zamościu

środa, 18.5.2022

W dniu 18 maja 2022 Filię Biblioteki publicznej w Zamościu odwiedziły przedszkolaki z grupy „Wróbelki” z przedszkola „Iguś”. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały, jak wygląda praca biblioteki, jaką rolę spełnia. Co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem. Omówiono zasady korzystania z wypożyczeń i na czym polega praca bibliotekarza. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. W związku ze zbliżającą się rocznicą 180-lecia urodzin Marii Konopnickiej najmłodsi uczestnicy wysłuchali wiersza poetki „Stefan Burczymucha”. Na koniec spotkania nasi goście ,mogli samodzielnie przeglądać książki. Nie zapomniały także o święcie bibliotekarzy i na koniec spotkania podarowały upominek i kwiaty pani bibliotekarce. Było to pierwsze z serii zaplanowanych spotkań w maju. Zajęcia przeprowadziła bibliotekarka P. Mariola Sawicka.