Rozpoczęcie Dni Szubina Medalem im. Ks. J. Kleina dla Andrzeja Wrony

piątek, 10.6.2016

Tegoroczne wręczenie Honorowego Medalu im. Jana Kleina nadawanego przez Szubińskie Towarzystwo Kulturalne otworzyło udanie obchody Dni Szubina. Uroczystość w Szubińskiej bibliotece poprzedził werdykt Kapituły Medalu, która w jawnym głosowaniu wskazała na P. Andrzeja Wronę jako laureata. P. Andrzej Wrona to były burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej, samorządowiec i działacz społeczny, prezes Klubu Miłośników Fotografii Flesz. Wielokrotnie odznaczany m.in. srebrnym krzyżem zasługi. Wśród licznie przybyłych na uroczystość znaleźli się m.in burmistrz Artur Michalak, zastępca burmistrza Krystyna Sichel, przewodniczący Rady Miejskiej Remigiusz Kasprzak oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wojciech Bethke. Na sali nie zabrakło rodziny i przyjaciół oraz grona liderów organizacji pozarządowych. Obecni byli członkowie Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego. Klub Miłośników Fotografii Flesz stawił się prawie w komplecie. Przybyli też dyrektorzy szkół, zakładów pracy, a także zwykli mieszkańcy naszego miasta. Po uroczystym wręczeniu medalu przez prezesa i sekretarza Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego przyszła pora na gratulacje i życzenia. W laudacjach na cześć laureata podkreślano jego zasługi dla Samorządu, aktywność społeczną oraz otwarcie na potrzeby ludzi. P. Andrzej Wrona w swym wystąpieniu nie szczędził słów podziękowania pod adresem obecnego i byłego burmistrza Szubina, a także przyjaciół, współpracowników z Urzędu Miasta. Wiele ciepłych słów padło z jego strony także pod adresem członków Klubu Miłośników Fotografii Flesz działającego w szubińskiej bibliotece. Uroczystość uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół w Szubinie. Prezes Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego wyraża wdzięczność Dyrekcji Szkoły za udzieloną pomoc.

MR