Wspólne czytanie „Lalki” Bolesława Prusa w Rynarzewie

czwartek, 24.9.2015

Pod koniec września w bibliotece w Rynarzewie odbyło się spotkanie, na którym, przy udziale mieszkańców Rynarzewa i okolic, Krystyna Zębała, Elżbieta Drobińska i Piotr Adamczewski czytali „Lalkę” Bolesława Prusa. Tę ciekawą akcję rozpoczął Prezydent Polski Bronisław Komorowski. Dzięki takim spotkaniom buduje się nową tradycję narodową.

Wspólne czytanie „Lalki” to odkrywanie na nowo pozytywizmu, rzeczywistości tamtych lat, życia codziennego ludzi, ich dążeń i oczekiwań. Z wielkim zainteresowaniem uczestnicy wieczoru odkrywali na nowo tę przeszłość, romantyczny patriotyzm i pozytywistyczne podejście do budowania przyszłości.

Kierownik Biblioteki w Rynarzewie Krystyna Zębała zapewniła, że to początek takiej akcji i zaprosiła do dalszego czytania naszych narodowych dzieł.

fot. powierzone

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie