X Gminny Konkurs Wiersza Patriotycznego w Rynarzewie

poniedziałek, 18.2.2013

14 lutego 2013 roku w Rynarzewie odbył się już po raz X Gminny Konkurs Wiersza Patriotycznego pt. “Tobie Polsko, ta kropla krwi wrzącej” zorganizowany przez Zespół Szkół, Bibliotekę Publiczną i Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Rynarzewie.

Wszystkich uczestników przywitał Dyrektor Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie P. Janusz Nowakowski. Jury w składzie: Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie P. Mirosław Rzeszowski, Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej P. Kamila Czechowska oraz P. Jadwiga Erdmann przesłuchało 20 uczniów Szkół Podstawowych i 9 uczniów Gimnazjów z terenu miasta i gminy Szubin.

W kategorii Szkół Podstawowych I miejsce zajęła Melisa Buyukbayrak z SP Nr 1 w Szubinie, II miejsce zajęła Zuzanna Łukowska z SP Tur, III miejsce Weronika Olearczyk z SP Tur oraz wyróżnienie przyznano Dawidowi Gelert z SP Nr 1 w Szubinie. Specjalną nagrodę od Dyrektora Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie otrzymała Melisa Buyukbayrak z SP Nr 1 w Szubinie.

W grupie Gimnazjów przyznano I miejsce Rozalii Konarzewskiej z Rynarzewa, II miejsce Karolinie Nowaczewskiej z Kowalewa, III miejsce Hannie Wiśniewskiej z Kowalewa oraz wyróżnienie otrzymała Dominika Kolada z Rynarzewa. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książkowe nagrody.

Na zakończenie X – tej edycji konkursu wiersza wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pysznym tortem ufundowanym przez Dyrektora Zespołu Szkół w Rynarzewie P. Janusza Nowakowskiego.

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie
Filia w Rynarzewie