Z gościną w Szkole Podstawowej w Turze

wtorek, 5.4.2022

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci uczniowie z klas III ze Szkoły Podstawowej w Turze wraz wychowawczynią Joanną Wach zaprosiły bibliotekarkę z Filii bibliotecznej w Samoklęskach Małych. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci podczas spotkania zapoznały się z treścią książki „Aksamitny króliczek” Margery Williams. Po wysłuchaniu i omówieniu tekstu o wyraźnych walorach terapeutyczno-wychowawczych uczniowie otrzymali szkic króliczka, który miał być inspiracją do wykonana prac plastycznych obrazujących treści, które wywarły na nich największe wrażenie. W tej ponadczasowej książce znajdziemy metafory dotyczące miłości, przyjaźni i poznawania siebie. Prawdziwość jest myślą przewodnią całego opowiadania, a książkę można odczytywać na wielu płaszczyznach. Zajecia prowadziła bibliotekarka P. Grażyna Gabryszewska.