Zapomniana siła czyli moc śpiewu

piątek, 19.11.2021

P. profesor Elżbieta Szubertowska na spotkaniu w szubińskiej bibliotece poruszała wybrane problemy edukacji muzycznej. Dzięki Elżbiecie Szubertowskiej na nowo uświadomiliśmy sobie jak ważne jest wychowanie muzyczne, a zwłaszcza śpiew. Dotyczy to każdego człowieka. Śpiew wpływa bardzo pozytywnie na dziecko w łonie matki. Ma zdrowotne właściwości dla osób starszych. Śpiew zbiorowy buduje więzi rodzinne, przyjacielskie wśród młodzieży. Jak zapewnia p. profesor śpiew przeciwdziała depresji, a nawet nadciśnieniu, obniża poziom stresu i zapobiega utracie pamięci. P. profesor podkreślała społeczną wagę wychowania muzycznego dla rozwoju kultury i wyraziła ubolewanie nad niskim poziomem, a nawet nieobecnością tegoż wychowania w szkole. Pozycje książkowe P. Elżbiety Szubertowskiej znajdziecie w szubińskiej bibliotece.