Więcej niż wieś!

wtorek, 9.4.2013

W poniedziałek 8 kwietnia,w ramach Uniwersytetu Życia realizowanego przez szubińską bibliotekę, odbyła się debata z udziałem posła na Sejm RP Eugeniusza Kłopotka. Licznie zebrani uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać opinii posła czterech kadencji na temat GMO (Organizmy Modyfikowane Genetycznie), spalania lasów w elektrociepłowniach, kondycji polskiego rolnictwa, którą poseł uznał za dość dobrą. Nie zabrakło wielu pytań dotyczących m.in. dopłat środowiskowo-rolnych, ogródków działkowych, stanu polskiego szkolnictwa zawodowego i bezrobocia.

Obecni na sali radni podnosili m.in. kwestie finansowania samorządów. W czasie blisko dwugodzinnego spotkania udało się uniknąć tak dobrze znanych z mediów sporów politycznych. Dodać należy, że spotkanie z Eugeniuszem Kłopotkiem poprzedziły debaty z udziałem posłanek Teresy Piotrowskiej i Anny Bańkowskiej. W maju Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie gościć będzie posła Kosmę Złotowskiego. Już dziś zapraszamy na spotkanie.

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie
Mirosław Rzeszowski