Zlot czarownic i czarodziejów w Chomętowie

czwartek, 2.7.2015

Biblioteka Publiczna w Chomętowie już po raz kolejny zorganizowała nocną imprezę dla swoich najmłodszych czytelników. „Noc w bibliotece, czyli nocny zlot czarownic i czarodziejów” – pod takim hasłem dzieci przywitały wakacje. Spotkanie miało miejsce we wtorek 30 czerwca 2015 roku od godz. 18.00 do 22.00. Na sabat przybyło 25 dzieci.

Za pomocą magicznych zaklęć, wiedźma podzieliła małych czarodziejów na trzy, rywalizujące ze sobą grupy. Dzieci brały udział w rozgrywkach sportowych, był to m.in.: slalom z miotłą, odbijanie balona na miotle, taniec na miotle, „czarodziejskie ciastko”, a także „ostry soczek”. Bibliotekarka Marta Szczepaniak opowiedziała o tajemniczym życiu, niezwykłych umiejętnościach i zwyczajach czarownic i czarodziejów. Następnie przeczytała bajkę „Czarodziej Leonard i magiczna różdżka”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przygód bohatera książki i później bez problemu odpowiadały na zadawane pytania. Aby pomóc wiedźmie w czarach, mali uczestnicy sabatu postanowili stworzyć wielką księgę zaklęć. Ich niezwykła wyobraźnia sprawiła, że księgi tej pozazdrościłaby niejedna, profesjonalna czarownica. Dzieci wymyśliły też kodeks czarownicy i czarodzieja. Zasady owego kodeksu zostały przypieczętowane odciskami palców każdego uczestnika.

Po czarodziejskich konkurencjach przyszedł czas na wypicie eliksiru, którego moc przemieniła młodych uczestników w czarownice i czarodziejów. Nie przeraził ich nawet niezbyt dobry smak eliksiru. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i napojów. Imprezę przygotowała i prowadziła bibliotekarka Marta Szczepaniak przy wsparciu wolontariuszy.

fot. Filia w Chomętowie RBP w Szubinie

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie