Wernisaż bydgoskiej grupy Fotoaktywni pt.: Wspólna Pasja, Różne Spojrzenia

czwartek, 23.5.2024

  

W piątek 24 maja w galerii Flesz szubińskiej biblioteki odbył się wyjątkowy wernisaż grupy fotografów z Bydgoszczy. Wystawa nosi tytuł Fotoaktywni: wspólna pasja, różne spojrzenia.

Fotoaktywni to grupa pasjonatów fotografii powstała w marcu 2021 roku z inicjatywy Agnieszki Turowskiej. Agnieszka postanowiła zaszczepić w Bydgoszczy znaną na świecie idee fotospacerów – wycieczek po mieście z aparatem i wspólne robienie zdjęć. Od samego początku absolutnie każdy był zaproszony, profesjonalista i amator, właściciel kosztownego aparatu lub zwykły śmiertelnik wyposażony jedynie w komórkę. Śmialiśmy się, że fotografować można nawet kalkulatorem, grunt, żeby wyjść z grupą na spacer po Bydgoszczy. Pojawiały się wcześniej i pojawiają się nadal podobne przedsięwzięcia, ale Fotoaktywnych wyróżniała cykliczność. Cel był jeden: wyjść z domu, spotkać się w każdą niedzielę, spędzić fajnie czas, budować nowe znajomości na wspólnej pasji, dzielić się doświadczeniem i inspirować. A przede wszystkim obserwować jak różnie potrafimy uchwycić te same momenty, sytuacje i miejsca. I tak rozrastając się pocztą pantoflową i w mediach społecznościowych wytworzyła się grupa bardzo różnorodnych osób, każdy z własnym stylem i wrażliwością. Na wspólne zdjęcia umawiamy się na messangerze. Swoje zdjęcia na wystawie w szubińskiej bibliotece prezentują: Jarosław Konieczny, Marzena Ziuziakowska, Agnieszka Turowska, Joanna Gwiazdowska, Patryk Chmielewski, Monika Pociot, Piotr Olszak, Justyna Szelągowska,
Joanna Ossowska, Katarzyna Guzek, Maciej Koziński, Piotr Stachowski, Sara Stefanowska, Zbigniew Milewski. Ekspozycję można oglądać w godzinach pracy szubińskiej biblioteki do końca lipca br.